Zamienniki kapsułek Nespresso – poznaj ciekawe aromaty kaw

Dalsze informacje o kapsułkach kompatybilnych z Nespresso

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najstarszych w sprzedaży. Zostały opracowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu stopniowo zdobywały kolejnych sympatyków. Obecnie jest to marka znana na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wykonuje wiele popularnych firm.

Czy istnieją kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Decydując się na kupno ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do zakupu kawy w kapsułkach od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten typ kapsułek wygasł 2012 r. więc obecnie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnorodnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o ciekawych kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych w Polsce marek jest włoska Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o umiarkowanej intensywności, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na połączeniu robusty i arabiki. Drugim znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku mieszanek arabiki i robusty o nazwach zapożyczonych od włoskich miast, czyli Trieste, Roma, Venezia oraz Firenze. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty czekolady, suszonych owoców czy prażonych orzechów. Inni cenieni włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to m.in. Diemme (kawy Corpo, Spirito Della Tanzania czy Cuore bez kofeiny) oraz Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Mokaccino, Sambuca, kawa z cykorii Cicoria, Arabic czy Intense).

Zamienniki kapsułek Nespresso również od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso produkuje też polska firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o wysokim pułapie intensywności, np. Sublimo, Lungo czy Classico Italiano, w tym również kawy aromatyzowane – Chocolate, Hazelnut, Carmel oraz Vanilla.

Opakowania dostępne w większości sklepów zawierają zwykle 10 szt kawy w kapsułkach. Jednakże dla klientów, kupujących kawę hurtowo, kilku producentów także zestawy po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają jeszcze bardziej zredukować koszt napoju. W przypadku, gdy kupujący ma obawy, czy wybrany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim wyśle zamówienie winien zwrócić się po uzupełniającą informację do właściciela sklepu.

Lokalizacja firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]