kombinezon motocyklowy

Wybieramy kombinezon na motocykl

Korzystanie z jednośladu łączy się nie tylko z pewnym niebezpieczeństwem, ale nierzadko również z odczuwalnym brakiem komfortu. By zredukować negatywny wpływ poniektórych czynników na przyjemność z jazdy, konieczne jest wyposażenie się w odpowiedni ubiór. Specjalne spodnie wraz z kurtką albo kombinezon na motocykl zablokują odczuwanie rozpędzonego powietrza, jak również w razie ewentualnego wypadku znacznie zmniejszą możliwość doznania różnego typu urazów. Tak jednakże będzie wyłącznie w przypadku, jeśli kupimy właściwy ich model. Co warto zatem wybrać? Jaki materiał wybrać? Co będzie najodpowiedniejszym rozwiązaniem – wersja jedno- czy dwuczęściowa? Na te kwestie odpowiemy poniżej.

Dla kogo jednoczęściowy kombinezon motocyklowy?

Kombinezony na motor jednoczęściowe preferują zwłaszcza biorący udział w wyścigach zawodowi motocykliści, oraz osoby okazjonalnie pokonujące odległe trasy bez długich postojów. Gwarantują one maksymalny stopień ochrony w trakcie wypadku. Niestety wiąże się z tym zmniejszenie wygody ich ubierania, ale i poruszania się w nim na co dzień, m.in. ciężko w nim odwiedzać toaletę, co może być wyjątkowo kłopotliwe. Tym samym motocykliści, nie jeżdżący na torze sportowym, śmiało mogą wybrać dwuczęściowy kombinezon na motor. Gwarantuje on należytą w większości przypadków ochronę, a równocześnie można go bez problemu ściągać i założyć.

Kombinezon motocyklowy – kluczowy jest materiał, z którego został uszyty

Budowa kombinezonu na motor to tymczasem nie wszystko, na co warto zwrócić uwagę kupując jeden z nich. Jednakowo znaczący jest materiał, z którego został on wytworzony. Tu można wybierać w zasadzie skórę oraz specjalne tekstylia. Kombinezony ze skóry zapewniają dość małe możliwości wentylacji, ale doskonale zabezpieczają w czasie upadku. Trzeba jednak przyznać, iż część tekstyliów – przykładowo kevlar – pod tym względem sprawdzają się jednakowo dobrze, a jednocześnie dają lepszą wentylację.

Lokalizacja firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]