Tania drukarka 3D dla małych i średnich firm? To możliwe

Więcej w temacie sklep drukarki 3D na cadxpert.pl

CadXpert jest jednym z wiodących na rodzimym rynku podmiotów, który rozpowszechnia technologię druku 3D. Najważniejszym obszarem działalności CadXpert jest sklep internetowy, który w swojej ofercie posiada aparaturę do druku przestrzennego: drukarki 3D oraz skanery 3D. Następnym filarem jest oferta oprogramowania CAD/CAM/CAE, a także usługi: drukowanie 3D, skanowanie 3D oraz projektowanie 3D. Znajdujące się w ofercie CadXpert drukarki 3D działają w oparciu o 3 technologie: SLA, PolyJet i FDM, natomiast usługi druku 3D są wykonywane w technologiach FDM, SLA, SLS, DMLS i PolyJet.

CadXpert – dystrybutor skanerów 3D i drukarek 3D

CadXpert to autoryzowany dystrybutor marki Stratasys, a także wyłączny dystrybutor drukarek 3D MakerBots oraz urządzeń firmy Formlabs. To największa w Polsce oferta przyrządów do drukowania przestrzennego – kilkanaście propozycji skanerów 3D i przeszło 20 modeli drukarek 3D. Ponadto CadXpert maszeroką ofertę materiałów do druku 3D – powyżej 50 produktów, w tym także tworzywa wysoko specjalistyczne, jak przykładowo: Ultem 9085, Ultem 1010 oraz inne (elastyczne, dentystyczne, biokompatybilne, inżynieryjne itd.). Oprócz materiałów eksploatacyjnych oraz akcesoriów firma CadXpert oferuje też żywice fotopolimerowe, filamenty i inne materiały wykorzystywane do druku 3D.

Drukarki 3D dla amatorów, profesjonalistów i przedsiębiorców

Oferta CadXpert jest skierowana zarówno do biznesmenów, profesjonalistów oraz reprezentantów przeróżnych sektorów (urządzenia marki Stratasys), jak i nabywców prywatnych, nieprofesjonalnych (drukarki 3D na biurko firmy MakerBot). CadXpert działa jako sklep online, posiada także showroom z siedzibą w Krakowie. Każdy, kto jest zaciekawiony procedurą druku 3D, chce omówić z profesjonalistami projekt lub możliwości technologiczne konkretnego sprzętu z oferty CadXpert, może przyjechać do krakowskiego showroomu. CadXpert gwarantuje też szeroką obsługę posprzedażową: opiekę serwisową oraz pogwarancyjną, szkolenie z obsługi zakupionych drukarek 3D czy pomoc merytoryczną i techniczną.

Drukarki 3D – na kieszeń średnich oraz małych firm

Jak kształtują się koszty narzędzi do druku przestrzennego – skanerów i drukarek 3D? Już niewielkie albo średniej wielkości przedsiębiorstwo może sobie pozwolić na profesjonalny skaner lub drukarkę 3D. Zainwestowanie w specjalistyczne urządzenie do druku przestrzennego błyskawicznie się zwróci – w przypadku sektorów, jak m.in. odlewnictwo, motoryzacja, medycyna oraz stomatologia, własnoręczne prototypowanie i drukowanie, a nie outsourcing tych czynności, będzie wymierną oszczędnością dla firmowych finansów.
Sektor narzędzi do druku przestrzennego żywiołowo się rozwija – wraz z postępem idą nowatorskie technologie oraz rozwiązania, na które jeszcze niedawno mogły sobie pozwolić wyłącznie ogromne korporacje. Obecnie – dzięki obniżeniu cen drukarek 3D i materiałów do druku 3D – dostęp do nich posiadają także niewielkie firmy, te z daleko niższym budżetem. Urządzenia do druku przestrzennego są ciągle ulepszane i modyfikowane, z miesiąca na miesiąc zmniejsza się koszt sporządzania części prototypowanych, drukowanych przy pomocy urządzeń addytywnych. Inwestycja w specjalistyczne urządzenie do druku przestrzennego ma mnóstwo zalet, do najistotniejszych z nich zaliczyć można redukcję kosztów oraz przyspieszenie procesu produkcji.

Lokalizacja firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]