Środki do ochrony drewna przed dzeszczem i słońcem

Jeśli chcesz nabyć środki do konserwacji drewna, zobacz tu

Środki do impregnacji drewna to preparaty stosowane zarówno w przypadku mebli znajdujących się wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i dlaczego powinno się ochronić nimi meble?

Środki do konserwacji drewna – zastosowanie

Drewno jest materiałem, który tworzy we wnętrzu przytulną atmosferę. To surowiec popularnie stosowany do wyrobu mebli i elementów wykończeniowych (balustrady, okładziny na schody, podłogi). Dostępne w sprzedaży środki do impregnacji drewna zabezpieczają surowy surowiec przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych – promieniowania UV czy wilgoci, dzięki czemu meble utrzymują się w nienaruszonej kondycji przez długi czas. Doskonałe rezultaty gwarantuje olejowanie i woskowanie drewna, a niesamowite efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione czynności pozwalają na osiągnięcie ciekawych efektów kolorystycznych – na przykład odpowiednie wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji mebli oraz podłóg drewnianych

Znajdujące się na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niewielkim poziomie lotnych związków organicznych. Można nimi zabezpieczyć deskę tarasową, huśtawki, meble ogrodowe, a także mnóstwo innych elementów. Z kolei środki stosowane do impregnowania i pielęgnacji podłóg nadają im olśniewający połysk, co bez wątpienia podnosi estetykę desek. Starannie zestawione składniki znajdujące się w impregnatach sprawiają, iż podłoga jest w wyższym stopniu odporna na eksploatację i uszkodzenia. Należy niemniej jednak pamiętać, iż drewniane podłogi muszą być pielęgnowane w należyty sposób – myte przy pomocy środków na bazie olejów i wosków.

Lokalizacja firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]