Sól himalajska – właściwości oraz wykorzystanie

Więcej o soli himalajskiej spożywczej na ogrodysolne.pl/pl/c/Sol-himalajska/20.

Sól himalajska już od dziesięcioleci gości w naszych domach. Czy wiesz jednakże, że ma ona szersze wykorzystanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska i w jaki sposób masz możliwość ją wykorzystać.

Sól himalajska – co to?

Sól himalajska rozpatrywana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z rewiru Pendżab położonego w Pakistanie. Odznacza się ślicznym różowym odcieniem, który pochodzi od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez lub potas. To naturalnie fenomenalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej nietuzinkowy smak oraz wygląd.

Właściwości soli himalajskiej

Sól himalajska obejmuje kilkadziesiąt rozmaitych minerałów i elementów śladowych, co sprawia, że jest znacznie bardziej pożywna aniżeli standardowa sól kuchenna. W jakich problemach może pomóc? Uregulowanie ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej ma prawo pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspieranie układu trawiennego: co poniektórzy twierdzą, iż sól himalajska może wspomagać trawienie poprzez stymulowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zredukowanie zmęczenia i stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, zwłaszcza magnez, są w stanie pomagać w redukcji stresu oraz zmęczenia. Na domiar tego sól himalajska jest znana z właściwości jonizujących, co oznacza, że może pomagać w oczyszczaniu powietrza poprzez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu wykorzystuje się ją do produkcji lamp i świeczników solnych.

Sól himalajska – zastosowanie

Okazuje się, że sól himalajska to nie tylko kuchenna przyprawa, choć to jej najpopularniejsze wykorzystanie. Prócz tego, wykorzystywana jest do: Ablucji solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli ma możliwość przynieść rozluźniające doświadczenie, jednocześnie nawilżając skórę i dostarczając wartościowych minerałów. Przepłukiwania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w łagodzeniu podrażnień oraz infekcji. Fabrykacji lamp oraz świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką bądź świeczką tealight tworzą ładny element dekoracyjny, ale również mają korzystny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości i szerokie zastosowanie, sól himalajska nazywana będzie naturalnym skarbem z wnętrza gór.

Lokalizacja firmy:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]