Rolety rzymskie, zaciemniające i na wymiar – dobierz rolety do każdego pomieszczenia

W przeciwieństwie do mieszkańców Skandynawii, Polacy przyzwyczajeni są do przesłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, ale także pomaga to regulować ilość promieni słonecznych docierających do pomieszczeń. Najczęściej do zakrywania okien używa się firanek i zasłon, jednak w ostatnich latach decydujemy się na rolety wewnętrzne zakładane na okna.

Jakie rolety wewnętrzne są dostępne w sklepach internetowych?

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy bogaty wybór różnych rodzajów rolet: zaciemniających, rzymskich, okiennych czy ściennych. W wielu z nich kupimy także wszystkie niezbędne akcesoria, czyli wsporniki ścienne i sufitowe, kółka z żabkami, rozety oraz karnisze metalowe. W jednym sklepie możemy skompletować cały zestaw niezbędny do założenia rolet. Natomiast to, jakie rolety wybierzemy, będzie już zależne od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, by robić zakupy z głową. Przykładowo, rolety rzymskie ładnie wyglądają na niewielkich oknach, jednak nie poleca się ich alergikom. Na takich roletach dość łatwo zbierają się drobinki kurzu, gdyż produkowane są one z tkanin firanowych lub zasłonowych.

Rolety dzień i noc – ilość światła pod Twoją kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do mieszkania posłużą rolety dzień-noc. Sprawdzą się w większości pomieszczeń: w salonie, biurze, pokoju dziecięcym, a nawet w łazience. Te rolety posiadają przemienny splot wstęg zaciemniający i transparentnych. Wiele możliwości ich ułożenia względem siebie umożliwia regulację natężenia światła, które będzie przez nie przenikać. Co ważne, regulacja odbywa się bez potrzeby podnoszenia i opuszczania rolet! Z kolei rozpowszechnione rolety zaciemniające dają całkowite zaciemnienie pomieszczenia, ponieważ zrobione są z materiału, które nie przepuszcza światła. Rolety zaciemniające sprawdzą się szczególnie w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na zamówienie – na co zwracać uwagę

Nasze okna nie zawsze muszą mieć standardowe rozmiary i często okazuje się, że rolety o wymiarach sprzedawanych przez producenta nie będą pasować. Wtedy pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Dbajmy przy tym, by właściwie zmierzyć rozmiar okien, ponieważ źle dobrane rolety nie spełnią swojej funkcji i będą wyglądać nieestetycznie. Jeśli zatem nie mamy doświadczenia lub nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, wezwijmy na pomoc profesjonalistę.