Rodzaje butów motocyklowych

Więcej informacji o obuwiu motocyklowym.

Buty motocyklowe, podobnie jak i pozostałe części ubioru dla kierowców jednośladów, fenomenalnie się prezentują i na pewno niejedna osoba pragnie je mieć z uwagi na sam ich wygląd. Jednakże ich głównymi funkcjami są podwyższenie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad motocyklem i ochronę stopy oraz goleni w czasie możliwego wypadku.

Jakie obuwie motocyklowe na jazdę turystyczną, a jakie po mieście?

Kłopot z tym, które buty na motocykl będą odpowiednie, mają nie tylko nowi kierowcy, ale nawet osoby od dłuższego czasu zainteresowane jazdą na motocyklu. W sklepach z odzieżą i dodatkami motocyklowymi kupimy kilka rodzajów obuwia. To głównie:
1. Buty szosowo-turystyczne zaprojektowane do jazdy turystycznej, czyli na dłuższych dystansach. Sięgają powyżej kostki, czasem do połowy łydki i wykonane są z tworzyw chroniących nogę przed wilgocią.
2. Buty enduro czyli sportowe buty przeznaczone do jazdy ekstremalnej, na torach wyścigowych i drogach ekspresowych, gdzie niebezpieczeństwo wypadków i urazów jest zdecydowanie większe. Buty na motocykl sportowy mają odpowiednie zabezpieczenia minimalizujące ryzyko zadarcia skóry i złamania kości goleni lub stopy. To obuwie jest długie, sztywne i niełatwo się w nich poruszać na piechotę.
3. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające wyłącznie do kostki, które są perfekcyjne na nie za, spokojną jazdę rekreacyjną w terenie zabudowanym, gdzie ryzyko udziału w wypadku jest znacznie mniejsze, tym samym zagwarantowanie osłony stopie nie jest w nich kluczową cechą. Ich atutem jest z kolei nadzwyczajny komfort, dzięki czemu podobnie dobrze sprawdzą się też wtedy, gdy poruszamy się piechotą.

Buty na motor – poproś o radę doświadczonego kierowcę

Wybierając buty motocyklowe należy w pierwszej kolejności określić, jakie jest ich ogólne zastosowanie – używanie butów miejskich w trasie może skończyć się dotkliwymi urazami w razie rozbicia motocykla, z kolei buty enduro zakładane jedynie do przemieszczania się po mieście, będą może wyglądały przebojowo, ale kierowca nie będzie się w nich czuł komfortowo. Zadaniem obuwia na motor, notabene jak pozostałych części ubrań dla motocyklisty, jest zabezpieczenie kierowcy i podniesienie bezpieczeństwa jazdy, dlatego jakość wykonania i użytych w nim tworzyw jest niesłychanie istotna. Kupujmy zatem buty motocyklowe uznanych marek. W razie problemów z selekcją butów należy zawsze skorzystać z wskazówki bardziej doświadczonego kierowcy lub zapytać o nią sprzedawcę sklepu, w którym planujemy zrealizować zakup obuwia.

Lokalizacja firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]