Namiot magazynowy – przenośny magazyn dla Twojej firmy

Rozwój firmy niemal zawsze wiąże się z koniecznością zwiększenia wykorzystywanej przez nią powierzchni. O ile w przypadku biur nie powinno to sprawić trudności, to mogą one pojawić się, kiedy konieczna będzie rozbudowa magazynów. Istnieją jednak skuteczne metpdy na to, by zrobić to niskim nakładem funduszy i czasu. W takich sytuacjach warto zdecydować się na namioty magazynowe, które mimo niskiej ceny i szybkości budowy oferują przestrzeń i funkcjonalność na poziomie stalowych lub murowanych hal.

Całoroczny magazyn namiotowy

Aby móc cieszyć się z tych zalet, wybierając magazyn namiotowy upewnijmy się, że jest on przystosowany do całorocznego użytku. Aby dany namiot sprawdzał się zarówno latem, jak i zimą, musi być on posiadać stabilną konstrukcję ze stali nierdzewnej z niezawodnym systemem instalacji jej poszczególnych elementów. Jeszcze ważniejsze okazują się właściwości materiału, z którego wykonano poszycie. Musi on radzić sobie w kontakcie z promieniami słonecznymi, ale też być wytrzymały na niszczycielskie działanie gradu, deszczu, śniegu oraz wiatru. Niezbędnym elementem wyposażenia jest także system zapobiegający skraplaniu się wody we wnętrzu namiotu.

Magazyn namiotowy – popularne wymiary

Namioty magazynowe dostępne w różnych wariantach, co ułatwia dobór obiektu stosownego do potrzeb danej firmy. Długość takich konstrukcji waha się przeciętnie od czterech do stu metrów, zaś szerokość wynosi od 3 do 8 metrów. Warto również dodać, że w razie potrzeby w łatwy sposób można powiększyć bazę magazynową, łącząc wiele namiotów w jeden obiekt za pomocą dedykowanego systemu.