kurtka na motor

Masz jednoślad? Kup koniecznie kurtkę na motor!

Motocykliści są świadomi tego, że w pełni komfortowa jazda na motorze jest możliwa tylko w należycie dostosowanej do tego odzieży. Stąd też w garderobie każdego fana motocykli powinna wisieć choć jedna rasowa kurtka na motocykl. Oferta sklepów motocyklowych jest dzisiaj niezwykle bogata, dlatego bez większych trudności można znaleźć zarówno kurtki tekstylne, jak i ze skóry, które zaspokoją oczekiwania nawet nader kapryśnych motocyklistów.

Czy skórzane kurtki na motocykl jest ciężka i sztywna?

Jazda na motorze bezsprzecznie kojarzy się ze skórą i faktycznie też dziś kurtki wykonane z tego surowca uważa się za najwłaściwszy wybór pod względem jakości i wytrzymałości, co oczywiście odzwierciedla się też w ich wyższej cenie. Wbrew popularnym skojarzeniom, dzisiaj większość kurtek na motor ze skóry ma sportowy krój, a nie tradycyjne wzornictwo rodem z amerykańskich filmów z lat 80-tych. Nie oznacza to, że nie ma w sprzedaży legendarnych skórzanych ramonesek.

Największą zaletą kurtek na motor wykonanych ze skóry jest naturanie ich duża wytrzymałość na uszkodzenia, skutkiem tego podczas upadku kierowcy na szosę zapewniają mu lepszą ochronę. Do kręgu mitów powinno się również przenieść już przekonanie, iż kurtka skórzana jest nieelastyczna i ciężka – te wykonane z nubuku czy skóry bydlęcej niedużo różnią się pod tym względem od kurtek z tkanin uszytych z meshu czy cordury.

Jak wybierać kurtkę na motocykl?

Kurtka na motocykl powinna być komfortowa, dlatego zalecamy nabyć ją w sklepie stacjonarnym, gdzie mamy sposobność ją włożyć na próbę. Tylko tak uzyskamy pewność, iż kurtka jest pasować do naszej postury. Aczkolwiek zakupy kurtki motocyklowej w sieci to także dobra opcja, o ile kupiło się wcześniej już podobne produkty od danego producenta czy też dobrze zna się swoje wymiary. Kurtka na motocykl powinna dobrze opinać korpus, ale nie powinna krępować jego ruchów. Przymierzając kurtkę wysuń ręce przed siebie tak, jakbyś chwytał kierownicę. Jeśli rękawy zakrywają nadgarstki oznacza to, że ten rozmiar jest za duży. Zbyt obszerna kurtka na motor zwiększa niebezpieczeństwo urazów, ponieważ w trakcie upadku protektory mogą przesunąć się względem ciała kierowcy i po prostu nie wykonają one swojej misji. Dla maksymalnego komfortu należy zwrócić także uwagę, czy kurtka posiada paski korygujące jej szerokość na ramionach, w pasie i tułowiu.

Lokalizacja firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]