Kontener na odpady – dobierz odpowiednio do potrzeb swojej firmy

Dowiedz się więcej o kontenerach otwartych.

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze wykorzystywane są jako kontener na gruz lub złom, jak również przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednakże mnóstwo typów odpadów, które wymagają użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one odmienną konstrukcją oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie substancje można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do specyfiki gromadzonych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak złom, gruz, rozebrane elementy okien i drzwi, jak również stare płytki parkietowe lub ceramiczne – przeważnie używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno lub produkujących granulaty świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do magazynowania odpadów w formie półpłynnej lub ciekłej najlepiej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do przewożenia ładunków o sporych rozmiarach niebędących odpadami bądź wymagających selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery produkowane są głównie dla magazynów oraz przedsiębiorstw transportowych.

Lokalizacja firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]