Kaski i toczki jeździeckie – bezpieczeństwo przede wszystkim

Jeśli chcesz kupić kaski do jazdy konnej, koniecznie sprawdź https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jazda konna należy do tych dyscyplin sportowych, w których zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, z uwagi znaczną wysokość i prędkość, bywają naprawdę groźne. Na uszkodzenia podatna jest w szczególności głowa jeźdźca, która obligatoryjnie powinna być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jazdy konnej można kupić dwa rodzaje zabezpieczeń głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Które z nich jednak dają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych produktów?

Toczek czy kask jeździecki? Co lepsze?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest na ogół wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie daje jednak tak solidnej ochrony jak kask, przez co polecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, stosowany przez wyczynowych sportowców, który posiada certyfikaty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najważniejszą kwestią przy wyborze kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask musi posiadać odpowiednie atesty, a także być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca bądź umożliwiać regulację swojego rozmiaru. Do kasku warto dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Nabywając kask do jazdy konnej nie warto także iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszym mieście nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, można złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]