Ekspres do kawy Jura dla profesjonalistów i amatorów

Dobranie właściwej kawy nie zapewnia przygotowania doskonałego napoju. By zadowolić rodzinę świetnym aromatem kawy, musimy zatroszczyć się o odpowiednią technikę zaparzania, a także ekspres, który pozwoli na wypracowanie odpowiedniego ciśnienia oraz temperatury wody. Pamiętają o tym specjaliści marki Jura, bo od prawie 90 lat oferują nam doskonałe urządzenia, które mogą być użytkowane tak przez miłośników smacznej kawy, jak i doświadczonych baristów. Czemu jednak warto postawić na produkty tej marki? Jakie dobre strony wykazuje ekspres do kawy Jura? Jak wybrać urządzenie odpowiednie do konkretnych potrzeb i ustrzec się problemów w jego eksploatacji?

Zawodowy ekspres do kawy Jura

Jura znana jest przede wszystkim ze względu na wytwarzane przez nią urządzenia dla zawodowych baristów. Ci chętnie sięgają po wyroby tej firmy, ponieważ okazują się niezawodne, zaś ich konstrukcja umożliwia otrzymanie wszystkich typów kaw – także tych wymagających napowietrzenia mleka. Firma Jura opracowała dla zawodowych baristów mnóstwo modeli ekspresów, które zgrupowane są w parę linii – na przykład XS, W oraz GIGA PROFESSIONAL, a każda z nich wyróżnia się odmiennym zużyciem mocy i opcjami przygotowania napojów.

Ekspres do kawy Jura – pyszna kawa w domu

Mimo, że wiele ekspresów marki adresowanych jest do zawodowych klientów, ekspres Jura bez przeszkód może być także stosowany w domu. Tym bardziej, iż w jej katalogu znajdziemy sporo urządzeń, które przeznaczone są właśnie do użytku w mieszkaniu. Najlepiej zdadzą egzamin ekspresy z serii
J, C lub ENA, które cechują się nieskomplikowaną obsługą i wieloma opcjami umożliwiającymi zaparzenie doskonałej kawy. Dobrze również wspomnieć, iż marka proponuje również sprzęty, które ułatwią przygotowanie bardziej oryginalnych typów tego naparu oraz naprawę ekspresów.