Do jakiego wnętrza sprawdzi się roleta dzień i noc?

Jednym z najpopularniejszych rodzajów rolet jest wariant dzień i noc. Roleta dzień noc to znakomita opcja do wnętrza dla wszystkich tych, którzy chcą mieć kontrolę nad ilością światła docierającego do pomieszczenia. Jest to również doskonały pomysł na urządzenie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do sypialni, gabinetu albo pokoju dziecka, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Wyrób dostępny jest w wielu rozmiarach (standardowym, mini lub na wymiar) oraz rozmaitych wariantach kolorystycznych.

Rolety dzień noc w pokoju dziecka i salonie

Roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasków o różnych kolorach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tym samym kolorze, ale innych odcieniach, to kolejna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie Twojego wnętrza.
Z jakim pomieszczeniem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieskończone. Dobrze dobrana barwa stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Mini roleta dzień noc gwarantuje średni poziom zaciemnienia, dlatego trafionym pomysłem jest zamontowanie jej w salonie lub innych pomieszczeniach, w których nie chcemy zbyt wiele światła, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień noc – inne przykłady zastosowania

Oprócz wymienionych już wcześniej pomieszczeń, w których nadmiar światła może przeszkadzać w drzemce lub odpoczynku, jest jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie duża powierzchnia jest przeszklona. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień i noc, która pomoże Ci w regulacja poziomu światła lub zaciemnienia, na przykład podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc wkomponują się także w każde współczesne wnętrze, do których nie nadadzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią także rolę dekoracyjną. Rozbudowane spektrum kolorystyczne i współczesne wzornictwo sprawiają, że wnętrze może nabrać nowatorskiego lub minimalistycznego charakteru. Podsumowując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeżeli chcesz uzyskać efekt częściowego zaciemnienia.