Dbaj o higienę – płyn do dezynfekcji rąk

Dowiedz się więcej o antybakteryjnym żelu do rąk

Nawet do pięciu milionów komórek drobnoustrojów może bytować na każdym cm2 powierzchni rąk. Spora część tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach rozprzestrzeniają się pasożyty, bakterie i wirusy wywołujące groźne choroby. Dlatego mycie rąk jest koniecznością. Za pomocą pospolitego mydła możemy jednak pozbyć się ze skóry nie więcej niż do 90% bakterii. Zazwyczaj to wystarczający wynik, jakkolwiek w wielu przypadkach niezbędne będzie użycie o wiele skuteczniejszych środków.

Mydło antybakteryjne – gdzie jest stosowane

Mydło antybakteryjne znajduje szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Regularnie używane jest w instytucjach medycznych – przychodniach, szpitalach i gabinetach dentystycznych. Poza tym korzystanie z niego jest niezbędne w gabinetach kosmetycznych, gdzie specjaliści mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i żyjącymi na niej drobnoustrojami. Po antybakteryjny żel do rąk bezsprzecznie powinni sięgać także pracownicy przemyśle gastronomicznym – w szczególności po przygotowywaniu dań z mleka, mięsa (głównie drobiowego) czy jajek, gdyż te artykuły spożywcze, gdy są surowe, nierzadko zawierają pewne ilości bakterii.

Typy środków do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie wzbogacone o związki niszczące drobnoustroje – zazwyczaj jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk mają także postać płynu lub żelu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można kupić w opakowaniach o różnych objętościach – małych, które mieszczą się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, przeznaczonych do wykorzystania w dozownikach wieszanych na ścianie, często posiadających fotokomórkę bądź przystosowanych do uruchamiania łokciem.

Lokalizacja firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]