shuttersy w salonie, okiennice wewnętrzne

Czy shuttersy sprawdzą się na oknach w sypialni i w salonie?

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, czyli szatersy (shutters), kojarzą się zwykle z aranżacją wnętrz w stylu południowoamerykańskim lub afrykańskim. Jednakże ten element osłony okiennic można użyć również w naszych domach – jest to nadzwyczaj wytrzymałe, a przy tym doskonale prezentujące się rozwiązanie, które w licznych aranżacjach sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione teraz żaluzje.

Shuttersy w salonie – wyraźnie podnoszą estetykę pomieszczenia

Okiennice typu shutters w salonie bądź w pokoju dziennym, wypełniają dwie funkcje – praktyczną oraz dekoracyjną. Shuttersy zauważalnie podnoszą walory estetyczne pokoju. Ich lamele są szersze, dzięki czemu wspaniale poprawiają wygląd większości okien. Walory estetyczne są istotne, ponieważ to w salonie ludzie przebywają po wiele godzin w ciągu dnia, jak również podejmują tu gości. Z tego powodu należy zadbać, by ten pokój nie tylko efektowny, ale jednocześnie komfortowy. Dowolność wybrania kąta pochylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła docierającego do wnętrza, co pozwala np. na częściowe jego ściemnienie, jeśli chcemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub pełne jego zaciemnienie, kiedy chcemy zobaczyć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – regulacja temperatury

Możliwość kontroli dostępu promieni słonecznych do pokoju jest zdecydowanie najważniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednak również z innego powodu – z ich pomocą da się efektywnie regulować temperaturę sypialni, która w dużej mierze oddziałuje na nasz spokojny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w trakcie lata łatwiej jest utrzymać chłód w sypialni, a w okresie zimowym przez dłuższy czas utrzymamy w niej ciepło. Oprócz tego takie okiennice tworzą skuteczną zaporę chroniącą przed głośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to też doskonałe rozwiązanie dla alergików. Osadza się na nich mniej drobinek kurzu aniżeli w fałdach zasłon, a ich czyszczenie jest wyjątkowo proste i trwa zaledwie kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się także w łazience, w kuchni oraz w pokoju dziecięcym.

Lokalizacja firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]