Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

W tym miejscu kupisz sztylpy

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się idealnie, to nie są pozbawione wad. Główną z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować aż kilka tysięcy PLN. Ponadto, wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa znacznie utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewce buta. Tych wad nie posiadają na szczęście sztylpy i czapsy.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – czym się charakteryzują

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające protekcję pozostałej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, natomiast drugie – sięgają do pachwiny, stanowiąc zabezpieczenie dla całej nogi. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są sporządzane z różnych materiałów. W sklepach zwykle znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, jednak poza nimi dostępne są również modele wyrabiane z tkaniny bądź tworzyw sztucznych.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Ostatnie wymienione wyżej warianty charakteryzują się dużo niższą ceną. Skutkiem tego są polecane jeźdźcom z niewielkim budżetem , a także dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej nosi się je wiosną i latem. Obszerny wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – modele doskonale dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem również jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]