Co różni maski do włosów od innych odżywek?

Jeśli chcesz zamówić maski nawilżające do włosów, zobacz tutaj.

Nasze włosy narażone są na szereg destruktywnych czynników. Na ich wygląd niekorzystnie wpływają m.in. niektóre zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, silny wiatr czy też słońce. Równie szkodliwa może okazać się stylizacja za pomocą suszarki bądź prostownicy, koloryzacja, użycie niewłaściwych kosmetyków lub zasypianie z mokrą głową. To powoduje, że włosy potrzebują permanentnej pielęgnacji. Jeśli uszkodzenia nie są duże, możemy w tym celu zastosować odżywkę. W wielu przypadkach jednakże ten kosmetyk okazuje się niewystarczający.

Co odróżnia maski do włosów od odżywek?

Naturalne maski do włosów zapewniają bardziej intensywną regenerację niż typowe odżywki. Zdecydowanie lepiej też chronią włosy. Fryzjerzy często nazywają je „jedzeniem” dla włosów – są źródłem składników odżywczych, które pozwalają na odbudowanie nawet bardzo uszkodzonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek sposób aplikacji – wymagają one dłuższego trzymania na włosach. Aby dotarły w głąb komórek włosów i skóry, należy je wypłukać nie wcześniej niż po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich intensywne działanie, najlepiej powtarzać to raz na tydzień.

Naturalne maski do włosów – jaki jest ich skład?

W porównaniu do odżywek, maski do włosów zawierają więcej substancji wpływających na polepszenie kondycji włosów. W zależności od zastosowania danego kosmetyku, pojedyncze komponenty mogą być skompilowane tak, aby zabezpieczać włosy przed szkodliwymi czynnikami (np. promieniowaniem UV) albo by je zregenerować. W tym celu wykorzystuje się takie składniki jak silikony, różnego rodzaju olejki czy keratyna. Naturalne maski do włosów mają w sobie ponadto ekstrakty roślinne (m.in. z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]