Bryczesy – co warto o nich wiedzieć?

Jeśli chcesz kupić bryczesy do jazdy konnej, skieruj się tu

Jazda na koniu wymaga nie tylko godzin pracy, sporych wyrzeczeń i ogromnych pokładów cierpliwości, ale też odpowiednich elementów odzieży, które nie będą krępować ruchów. Chcesz zamówić wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Ogromny wybór asortymentu znajduje się w sklepie Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to rodzaj spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Cechuje je brak ciasnych szwów tam, gdzie nogi przylegają do siodła, co zmniejsza ryzyko otarć naskórka. Poprawnie uszyte spodnie bryczesy powinny być obcisłe i elastyczne, a przy tym nie krępować ruchów i pozwalać na komfortową jazdę w każdych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl kupić można bryczesy uszyte z materiałów najwyższej jakości – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z lycrą, dzięki którym jeździec poczuje pełną swobodę.

Jak dobrać najodpowiedniejsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być w pierwszej kolejności dopasowane do budowy ciała dżokeja i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Poszukując właściwych spodni jeździeckich wskazane jest sprawdzić czy posiadają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który może być wykonany z silikonu, skóry ekologicznej, ewentualnie innych materiałów gwarantujących dobrą przyczepność do siodła. Spodnie bryczesy mogą mieć lej pełny, który obejmuje również uda i łydki, bądź kolanowy. Osobną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – muszą one mieć powłokę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które dają komfort cieplny w czasie jazdy. Istotne są też walory użytkowe – liczne kieszenie czy elastyczne zakończenia nogawek.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]