blacha trapezowa dachowa, blachodachówka trapez

Blacha trapezowa dachowa – charakterystyka i wykorzystanie

Blachy trapezowe dachowe tworzą odporne pokrycie, są ekonomiczne i mogą być wykorzystywane zarówno w przypadku posiadłości jednorodzinnych, jak i składnic czy hal produkcyjnych. Dlaczego trapez na dach staje się ostatnio bardzo popularny?

Trapez na dach – niedroga a jednocześnie trwała blacha

Nazwa blachy trapezowej pochodzi od jej kształtu – arkusze mają przetłoczenia w formie trapezu. Proces jej układania jest bardzo prosty – poradzi sobie z tym każda brygada budowlana. Materiał jest ceniony też ze względu na atuty ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i robocizna nie niosą za sobą znacznych kosztów. Z uwagi na niską cenę materiału i prosty montaż, blacha trapezowa jest coraz częściej wykorzystywana do kładzenia pokryć dachowych i może być znakomitą alternatywą dla droższej blachy na rąbek. Rozwiązanie to cechuje się doskonałą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową utrzyma się w dobrej kondycji przez kilkadziesiąt lat. Do tego jest bardzo lekki, dysponuje wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i negatywne czynniki atmosferyczne.

Gdzie może być położona blacha trapez?

Blacha trapezowa doskonale sprawdzi się jako pokrycie dachu domu jednorodzinnego o prostej bryle, przykładowo w stylu minimalistycznym. Korzystnie wygląda na budynkach z dachem o znacznej powierzchni, pasuje zarówno do domów drewnianych, jak i murowanych. Może być też wykorzystywana wszędzie tam, gdzie z rozmaitych okoliczności nie można stosować standardowych dachówek ceramicznych. Trapez na dach będzie również wspaniale prezentować się jako uwieńczenie magazynów, wiat lub obiektów gospodarczych. Blachę trapezową dachowe dachową powinno się kupować bezpośrednio od producenta. Dzięki temu mamy gwarancję, iż towar jest najwyższej jakości i zaspokoi nasze oczekiwania. Producenci posiadają bogatą paletę barw blach trapezowych, a także akcesoria dodatkowe, m.in. rynny dachowe.

Lokalizacja firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08