blachodachówka, blachy dachowe

Blacha dachowa – trwałe pokrycia z ocynkowanej stali

Blachy na dach to obecnie jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Bez wątpienia duże zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich idealny wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blacha na dach to też bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (jedno- i wielorodzinnych), jak również gospodarczych i handlowych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby wykonane z jej użyciem pokrycie było ładne i, co najważniejsze, naprawdę trwałe.

Blachodachówki – charakterystyka i zalety

Blacha na dach wyrabiana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która później zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką wytrzymałość. Kluczowe jest dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest całkiem lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego surowca oraz jego nieduża ilość – oraz cechuje się licznymi walorami. Wśród nich najważniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na oddziaływanie wody i powiązana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki odróżnia także duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, jak również wgniecenia będące następstwem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Odpowiednio dobrane powłoki lakieru są też odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, iż zachowują one swoją estetykę nawet po wielu latach od montażu. Żeby jednakże cieszyć się tymi walorami, blachę dachową rekomenduje się kupować w wypróbowanych miejscach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachodachówki – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blachodachówka, z powodu niskiej wagi, znajduje rozległe zastosowanie przy naprawach starych budynków o niskiej lub osłabionej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się także w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i całkiem tania – oraz przy budowaniu i naprawach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin także w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o dużym nachyleniu.

Lokalizacja firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08