Bagażnik bazowy – zamontuj go i w drogę!

Jeśli chcesz zamówić bagażnik bazowy na relingi, skieruj się tutaj.

Wyjazd autem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszelkie konieczne podczas wypoczynku sprzęty. Zazwyczaj nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na spore wymiary niektórych bagaży. Tu należy wymienić w szczególności narty i rowery, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe przystosowane do transportu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zamontuj box dachowy

Ładowność samochodu znacznie zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko gwarantuje przewożonym sprzętom osłonę przed wodą i uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie wpływa znamiennie na spadek osiągów pojazdu, ponieważ posiada aerodynamiczną budowę. Do jego założenia konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je założyć sami. Miejmy jednak na uwadze, by dobór modelu pasującego do konstrukcji naszego auta oraz sam montaż powierzyć profesjonalistom. Po założeniu ich na własną rękę umocowanie bagażnika może okazać się nietrwałe.

Uchwyty samochodowe na dach i tył pojazdu

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy też nabyć dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy autem kajaki, rowery czy narty. Uchwyty tego typu są przeważnie dedykowane do transportu konkretnego sprzętu – zapewniają więc maksymalny stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na haku holowniczym lub pokrywie. To drugie rozwiązanie jest rekomendowane z uwagi na to, iż rowerom nie zagraża wtedy kolizja z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

Lokalizacja firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]