Akcesoria do jazdy konnej – buty jeździeckie

Zamów buty do jazdy konnej.

Jazda konna z każdym rokiem zyskuje coraz większą popularność. W rzeczy samej nie jest to dziwne – zwłaszcza, jeżeli zauważa się spore zalety tej dyscypliny sportu. Kluczowe z nich to: wzmocnienie wszystkich mięśni, polepszenie kondycji, jak również trening właściwej postawy. Ponadto ma pozytywnie wpływa na samopoczucie: zwiększa poczucie odpowiedzialności, redukuje napięcie oraz wspiera zacieśnianie bliskich relacji. Jedak aby całkowicie korzystać z dobrodziejstwa jeździectwa, musimy właściwie wybrać odzież i buty do jazdy konnej. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – zabezpieczenie całej albo części nogi

Wyróżnia się 2 główne typy butów jeździeckich: oficerki i sztyblety. Drugie są o wiele krótsze, ponieważ sięgają tylko za kostkę. Oficerki to natomiast buty nadzwyczaj wysokie, sięgające powyżej kolana. Dlatego dają osłonę większej powierzchni nogi, redukując ryzyko powstawania siniaków i zadrapań. Sztyblety to mniejszy koszt od oficerek, jednak nabywając je należy pamiętać o tym, aby wyposażyć się też w ochraniacze nóg – czapsy albo sztylpy.

Z jakich surowców są wytwarzane buty jeździeckie?

wybierając buty jeździeckie, koniecznie zwróćmy uwagę na surowiec, z jakiego zostały one wyprodukowane. W sprzedaży znajdziemy obuwie zrobione ze skóry i jej różnorodnych imitacji. Te pierwsze są zdecydowanie bardziej kosztowne, mimo to warto się na nie zdecydować z uwagi na zwiększoną trwałość oraz możliwość dopasowania się buta do konturu stopy jeźdźca. Polecane są zwłaszcza buty ze skóry cielęcej, która jest miękka i po kilku dniach osiąga oczekiwany kształt. Bydlęca skóra wypada nieco gorzej, jednak jej atutem jest niewygórowana cena.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]