Projektowanie gabinetów medycznych. Co trzeba wiedzieć zakładając gabinet?

Na https://medicdesign.pl/ zamówisz projektowanie wnętrz gabinetów lekarskich.

Przygotowanie gabinetu lekarskiego to nie jedynie kwestia estetyki i wizerunku, ale również wiedzy. Porządnie zaprojektowany gabinet musi gwarantować komfort zarówno pacjentom, jak i personelowi, ale również spełniać standardy. O czym trzeba pamiętać, tworząc gabinet i komu warto to zadanie powierzyć?

Planowanie wnętrz gabinetów lekarskich to nie taka prosta sprawa

Prawidłowo zaprojektowany gabinet lekarski ma obowiązek spełniać kilka warunków:

  • być komfortowy dla pacjentów i dla personelu,
  • zapewniać bezpieczeństwo oferowanych usług,
  • ładnie się prezentować,
  • spełniać normy.

Gabinet lekarski jako miejsce użyteczności publicznej musi być zaprojektowany zgodnie z rozporządzeniami. To oznacza, iż:

  • minimalna przestrzeń gabinetu musi mieć 12 m2 dla indywidualnej praktyki lekarskiej oraz gabinetu stomatologicznego lub 15 m2 dla gabinetu lekarza rodzinnego,
  • drzwi do gabinetu muszą mieć min. 95 cm szerokości,
  • toaleta ma mieć taką powierzchnię, jaka gwarantuje pełny obrót wózka inwalidzkiego,
  • podłoga musi być antypoślizgowa, bez trudu zmywalna, odporna na działanie specjalistycznych specyfików chemicznych i niechłonąca środków organicznych,
  • ściany w sąsiedztwie ujęcia wodnego muszą być zabezpieczone do wysokości 1,6 m nawierzchnią trwałą i nienasiąkliwą.

Odpowiednie projektowanie gabinetów medycznych – komu je powierzyć?

Znajomość rozporządzeń to nie wszystko. Osoby specjalizujące się w planowaniu wnętrz gabinetów lekarskich to naturalnie dzięki własnemu obszernemu doświadczeniu bardzo dobrze wiedzą, jakie materiały zastosować, aby pomieszczenie spełniało standardy, a równocześnie prezentowało się estetycznie i jednocześnie możliwie jak najbardziej przyjemnie. Specjaliści od aranżacji gabinetu lekarskiego mają również świadomość, jakie kolory zastosować, żeby wywołać pozytywne emocje u pacjentów i personelu.

Obok estetyki ogromnie istotna jest również funkcjonalność – prawidłowo i profesjonalnie zaprojektowany gabinet lekarski powinien być bezpieczny i komfortowy.

Lokalizacja firmy:
Medic Design
ul. Łukasiewicza 1/A16
31-429 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]