Drewniane panele podłogowe – poznaj zasady ich montażu

Dowiedz się, gdzie nabyć panele podłogowe

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od podłogi z drewna, a wydasz na nie znacznie mniej. Niskie ceny to tylko pierwsza z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak banalnie łatwe, więc każdy upora się z tym zadaniem bez pomocy fachowców. W jaki sposób więc zamontować panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – poziom wilgoci nie może przekroczyć 3%. Nie możesz zapominać również o odseparowaniu paneli od podłogi – doskonale nada się do tego folia PE o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Nigdy nie układaj paneli kupionych kilka godzin temu – nie uszkodzisz ich, czekając czterdzieści osiem godzin – dzięki temu dobrze wyschną. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Zabierając się za układanie paneli, pamiętaj o najważniejszym – najlepiej robić to zaczynając od rogu pokoju. Zaraz po wyjęciu ich z paczki, dokładnie obejrzyj je i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, bowiem później mogą pojawić się problemy z ich reklamacją. Zatroszcz się również o temperaturę podłoża – najniższa wartość to piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je prostopadle do okna, a w wąskich pomieszczeniach – tak, by dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej fasady. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi klików, nie będziesz miał żadnych problemów.

Panele podłogowe powinny pracować

Wykonane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany temperatury w pokoju. Należy zatem zostawić odstępy przyścienne o rozmiarze minimum jednego centymetra, do których zakrycia świetnie nadają się listwy podłogowe.

Lokalizacja firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]