Sprzęt fizjoterapeutyczny – aparat do terapii ultradźwiękowej

Jeśli chcesz kupić aparat ultradźwiękowy, koniecznie wejdź na www.bardomed.pl.

Obecnie fizjoterapeuci na porządku dziennym wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech MHz. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez powodu, bo prawidłowo aplikowane ultradźwięki korzystnie oddziałują na zdrowie pacjentów. Stosuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a generowane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Z tego powodu masaż ultradźwiękami może być stosowany do uśmierzania bólu, usprawnienia przepływu limfy oraz zmniejszania napięcia mięśniowego. Powyższe działanie możliwe jest jednak wyłącznie z wykorzystaniem odpowiedniego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat ultradźwiękowego – jak działa?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko wieku, opiera się na dwóch typach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają przede wszystkim na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – stawów, wiązadeł, ścięgien czy blizn i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do znacznego wysiłku lub przy leczeniu różnego typu stanów zapalnych. Tymczasem efekty atermiczne mają korzystny wpływ na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparat do ultradźwięków – przenośny czy stacjonarny?

Funkcjonują 2 warianty aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie opcją idealną dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów czy też przyjmujących ich w wielu gabinetach. Jeśli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje znaczną ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach kontraktu z NFZ – wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym rozwiązaniem.

Lokalizacja firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]