maska ochronna, maseczka na twarz, maski wielorazowe

Osłaniaj usta i nos przed wirusami – o maseczkach ochronnych

Jeszcze niedawno maski ochronne kojarzyły się tylko z medykami bądź gromadami turystów zwiedzającymi nasz kraj. W ostatnim okresie z uwagi na rozprzestrzeniające się często niebezpieczne choroby zakaźne przenoszone za pośrednictwem śliny, jednorazowe maski ochronne oraz te wielokrotnego użytku są często zakładane przez Polaków.

Do czego używane są maseczki ochronne?

Maski ochronne zasłaniają usta i nos, dzięki czemu ograniczane jest zagrożenie dostania się wirusów i zarazków do systemu przez śluzówkę. Niektóre maski zaopatrzone są w przejrzystą przyłbicę z tworzywa sztucznego, która zasłania całą twarz, a głównie oczy, przez które też może dochodzić do zarażenia. Maseczki ochronne powinny być stosowane przez lekarzy, pracowników ambulatoriów i strażaków, którzy są codziennie narażeni na bezpośredni, ciągły kontakt z ludźmi aktywnie zarażającymi. Zdrowym osobom takie maseczki przydadzą się do osłony przed groźnymi zarazkami w trakcie codziennych zakupów czy podróży komunikacją miejską. W okresie zagrożenia zarażeniem się niezwykle groźnym koronawirusem COVID-19 stało się to nawet przymusem.

Jak wybrać maseczkę wielorazową do codziennego zastosowania?

Maseczki powinny być wygodne i umożliwiać swobodne oddychanie. Maseczka musi mieć styczność ze skórą włącznie nie drażniącą warstwą tkaniny, np. bawełny. Zaleca się nabywać maseczki ochronne, które przed zapakowaniem są ozonowane i które szyte są z certyfikowanych materiałów filtracyjnych stosowanych w branży medycznej. Z niektórych masek można korzystać kilka razy, rzecz jasna pod warunkiem zachowania wskazówek znajdujących się w instrukcji do opakowania dołączonej.

Lokalizacja firmy:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]