laserowa korekcja wzroku kraków

Metoda femtolasik, lasik i zabieg trans PRK – o laserowej korekcie wzroku

Praca w różnorodnych zawodach, możliwość uprawiania sportu bez szkieł kontaktowych czy komfort na co dzień – to zaledwie kilka z powodów, które skłaniają nas do wykonania korekcji laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnimi czasy wciąż rośnie, na co wpływ ma zapewne doskonalsza technologia (i będąca jej rezultatem obniżka cen leczenia) oraz niezmiernie nikłe niebezpieczeństwo możliwych powikłań. Za decyzją o wykonaniu zabiegu korekcji laserowej wzroku przemawiają też względy zdrowotne. Wiele badań dowodzi bowiem, że zaniedbane wady wzroku mogą przekształcić się w dużo poważniejsze komplikacje, bo są czwartą (tuż po zwyrodnieniu plamki, jaskrze oraz zaćmie) przyczynę ślepoty. Zgodnie ze statystykami z miopią zmaga się jeden na trzech Europejczyków.

Korekta laserowa wzroku – na czym polega?

Laserowa korekta wzroku wykorzystuje technologię kształtowania rogówki przy pomocy skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, w wyniku wymodelowanie rogówki w jej środku osiąga się świetne efekty. Redukując jej obwód i unosząc środek, można z kolei wyeliminować hyperopię. W tej chwili szeroko rozpowszechnionych typem lasera wykorzystywanego podczas zabiegów okulistycznych jest laser femtosekundowy, który wysyła krótkie pulsy podczerwieni. Umożliwia to dokonanie dokładnego kształtowania, a równocześnie redukuje ryzyko uszkodzenia innych części rogówki. Za decyzją o wyborze tego sposobu leczenia wad wzroku przemawia dużo argumentów. Kluczowe to w szczególności dokładność, niska inwazyjność, efektywność, a także prawie nie występujące ryzyko komplikacji. Trzeba wspomnieć też o tym, iż zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Korekta laserowa wzroku – jakie są przeciwwskazania?

Nim postanowimy o poddaniu się leczeniu laserem, trzeba zdać sobie sprawę z tego, że w pewnych sytuacjach lekarz może odmówić jego przeprowadzenia. Do najistotniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy w szczególności choroby autoimmunologiczne, posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe, choroby oczu jak przykładowo zaćma, wiek poniżej 21 roku życia czy karmienie piersią oraz ciążę.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]