Leczenie kanałowe – nowoczesne metody

Leczenie kanałowe dla większości czytelników nie jest miłym tematem. Dziś natomiast, stosując nowoczesne narzędzia i – co najważniejsze – efektywne leki znieczulające, lekarze są w stanie zagwarantować nam, iż leczenie będzie w 100% bezbolesne. Leczenie kanałowe jest potrzebne zawsze, jeśli rozwinie się stan zapalny miazgi zęba lub tkanek okołowierzchołkowych. Polega na użyciu supercienkich narzędzi, dzięki którym dentysta może dostać się do najgłębiej zlokalizowanych warstw zęba. Warto przy tym pamiętać, że w leczeniu kanałowym używa się również innych, często naprawdę zaawansowanych technologicznie sprzętów. Których?

Czym przeprowadza się leczenie kanałowe?

Oprócz sprzętów manualnych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym naprawdę ważne są mikroskopy operacyjne, bo obraz ze środka zęba przesyłają do ekranu przed oczami stomatologa, ograniczając niemal całkowicie ryzyko różnego rodzaju pomyłek. W leczeniu kanałowym kluczowe jest także sprawdzenie długości kanałów. Wypracowanie sporej dokładności umożliwiają specjalne maszyny cyfrowe – endometry. Poza tym lekarze stosują też specjalne narzędzia, jakie umożliwiają maszynowe opracowanie kanałów, a przez to zdecydowane skrócenie wizyty oraz poprawienie samopoczucia pacjenta.

Leczenie kanałowe – kiedy bezpłatne?

Rozpoczynając leczenie kanałowe należy wiedzieć, że nie zawsze jest ono refundowane przez kasę chorych. Darmowe leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami gwarantowane jest pacjentom niepełnoletnim. Pozostali nie muszą wnosić opłaty za leczenie kanałowe zębów z przodu – kłów, a także siekaczy. Leczenie kanałowe zębów trzonowych będzie zaś pełnopłatne. Jeśli jest ono potrzebne, dobrze wybrać się do stomatologa dysponującego nowoczesnymi akcesoriami i wcześniej dowiedzieć się, co o jego usługach poprzedni pacjenci mówią w internecie.