Jaka metoda wybielania zębów jest najskuteczniejsza

Lśniące i śnieżnobiałe zęby to marzenie każdego. Niestety bakterie systematycznie oddziałują na nasze szkliwo i powodują, że staje się ono poszarzałe. Nie zawsze systematyczne zabiegi pielęgnacyjne zapewniają dobre efekty. Jak przywrócić nieskazitelny uśmiech? Jakie metody wybielania są najskuteczniejsze?

Wybielanie zębów – lampa czy paski?

Szczotkowanie zębów po wszystkich spożywanych produktach pomaga utrzymać mocne szkliwo, ale nie zawsze chroni przed nieestetycznym wyglądem. Bakterie i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają prezentować się estetycznie. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (paski, żele, soda oczyszczona), nie zapewniają trwałych efektów. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom śnieżnobiały odcień. Jakie zabiegi są obecnie najchętniej wybierane? Lekarze szczególnie polecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia świetne rezultaty już po trzech zabiegach. Światło emitowane przez aparat jest całkowicie bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów nawet o kilkanaście odcieni

Jak przebiega wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba sprawdzić czy w jamie ustnej nie ma ubytków. W dalszej kolejności przy pomocy specjalistycznego wzornika oznacza się odcień zębów przed wybielaniem. Po wykonaniu początkowych czynności, lekarz przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Ważne jest też dobre dobranie PH żelu. Preparat naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba usuwając przebarwienia. Lampa BEYOND wybiela zęby nawet o kilkanaście odcieni, rezultaty są więc spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu należy unikać barwiących napojów i potraw przez co najmniej tydzień. Świetne efekty daje również wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.