Jak działa aparat do magnetoterapii?

Więcej informacji o magnetoterapia aparat

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców oraz indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się wielorakie oddziaływanie, jednakże wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Całkowitą pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o działanie przeciwbólowe i przyspieszenie regeneracji tkanek przy zabiegach ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Ponadto magnetoterapia poprawia także krążenie, pomaga w stanach zapalnych, zmniejsza ilość wolnych rodników i zmniejsza obrzęki.

Jak działa sprzęt do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o danej indukcji i częstotliwości, które następnie jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na użycie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i znacznie usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Gdzie stosuje się urządzenia do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to znaczący element wyposażenia gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na spore gabaryty i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to sprzęt stacjonarny, rzadko używany przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak podkreślić, iż na rynku znajdziemy też modele przenośne, wspaniale sprawdzające się w pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te mają aplikatory w formie dysków lub pasów.

Lokalizacja firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]