Aparat do masażu uciskowego – możesz go mieć w swoim domu!

Dowiedz się, gdzie zamówić maszynę do drenażu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego intencją jest poprawa krążenia chłonki w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta prawie wiek temu – to zestaw różnorodnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów pompujących oraz okrężnych, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do punktu masażu oraz kondycji zdrowotnej pacjenta.

Aparat do drenażu limfatycznego – pobudzenie przepływu chłonki

W ostatnich latach fizjoterapeuci chętnie używają aparaty do presoterapii symulujące masaż ręczny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy podzielone na komory, które nakłada się na obrzękłe kończyny górne lub dolne. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne przegrody mankiet naciska na kończynę, wspomagając w ten sposób krążenie chłonki. Jest mnóstwo zaleceń do zastosowania zabiegu masażu limfatycznego. To przede wszystkim zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy czy też mastektomii) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Stosuje się go dodatkowo w zabiegach estetycznych – jako wsparcie w likwidacji cellulitu oraz wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia stała się również niesłychanie popularna wśród sportowców, najczęściej jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Kompaktowy sprzęt CarePump do masażu limfatycznego w domu

Szerokie możliwości zastosowania aparatów do drenażu limfatycznego wpłynęło pozytywnie na rozwój tego sprzętu. Teraz osoby często stosujące tę metodę masażu mogą wykonać zabieg w we własnym domu, za sprawą innowacyjnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu uciskowego tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu wykorzystywanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o liczbie komór mieszczących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest masaż. Aparaty CarePump nie zabierają wiele miejsca i są dość lekkie, dlatego bez trudu można zabrać je w podróż, przykładowo na zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być zawsze uzgodnione z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym samemu, ponieważ występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to m.in. stany zapalne i zaburzenia rytmu serca, które trzeba uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]