Zawirusowane strony na WordPress można uratować

Wirus na stronie - znajdź pomoc.

WordPress stał się w minionych latach tak wziętym CMS-em, że liczbę sklepów oraz stroninternetowych tworzonych z jego użyciem liczy się obecnie w setkach milionów. Częstotliwość stosowania tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony wykonane na WordPressie są ulubionym celem ataków cyberprzestępców. W razie zawirusowania witryny złośliwym oprogramowaniem, potrzebne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Jak rozpoznać zainfekowanego WordPressa?

Ze strony internetowej wysyłane są wiadomości-śmieci? Logowanie jest niemożliwe? Informacje na stronie zostały zmienione nie przez Ciebie? A może na witrynie pojawiły się przekierowania do nieznanych Ci portali? To zaledwie kilka z częstych oznak wskazujących na zawirusowaną stronę. W takich przypadkach konieczne jest natychmiastowa reakcja w celu usunięcia źródła infekcji i przywrócenia strony do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek bądź po atakach hakerów należy zlecić fachowcom od tego typu działań, ponieważ usuwanie wirusów z WordPressa z reguły przekracza wiedzę osób, które codziennie parają się tylko projektowaniem sklepów i stron na tym systemie zarządzania treścią.

Czyszczenie infekcji WordPress – gruntowny przegląd plików i baz danych strony

Specjaliści podejmujący się czyszczenia malware ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich operacji naprawczych prowadzą wnikliwy przegląd baz danych oraz plików strony. Analizują pliki wp-config i htaccess, a także kod użytych na stronie motywów i wtyczek. W czasie naprawy zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie konieczne zabezpieczenia, obniżające niebezpieczeństwo powtórnej ataków. Jeśli długookresowa infekcja spowodowała dodanie strony do spisu wykluczeń (między innymi w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa specjaliści podejmują także konieczne kroki w celu wykreślenia jej z tego typu “czarnych list”. Likwidacja wszelkich następstw ataku hakerskiego nie daje pewności, iż podobna sytuacja nie przydarzy się w przyszłości, stąd istotne jest regularne uaktualnianie CMS-a oraz wykorzystywanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]