Zaplanowanie chrzcin nie musi być wyzwaniem. Sprawdź nasze porady

W tym miejscu znajdziesz pełną ofertę chrzcin w Krakowie.

Dla rodziców chrzest jest pierwszym istotnym rodzinnym wydarzeniem dotyczącym bezpośrednio ich nowo narodzonego potomka, w związku z tym starają się, aby wszystko w ten dzień było doskonałe. Planowanie chrzcin może być jednak niełatwym zadaniem, szczególnie jeżeli na imprezę zaprasza się sporą liczbę bliskich i znajomych. Niżej przeczytasz garść wskazówek, które wesprą cię w tym zadaniu.

Organizacja chrzcin – możesz określić preferowany podarunek dla swojego dziecka

Kiedyś sakrament chrzcin odbywał się zaraz po urodzeniu malucha, czasem nawet tego samego dnia, ze względu na znaczną śmiertelność noworodków. Z biegiem lat chrzciny zamieniły się w ważny dzień nie tylko dla najbliższej rodziny dziecka, dlatego też są organizowane najczęściej do roku po jego narodzinach. Umożliwia to dokładne rozważenie najważniejszych aspektów tej okoliczności, jak wybór świątyni, w której zostanie udzielony sakrament, a także matki i ojca chrzestnych. Umawiając z parafią dzień obrzędu polecamy wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie potrzebne na zaproszenie gości, jak również przygotowanie dla nich obiadu oraz noclegu, jeżeli będą przyjeżdżać do nas z przeróżnych zakątków kraju. W rozesłanych zaproszeniach trzeba umieścić prośbę o konfirmację przez gości swojego uczestnictwa, co jest wymagane do określenia ile osób ostatecznie będziemy podejmować. Nie bójmy się także podać do wiadomości, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla pociechy. Goście na ogół stawiają na zabawki, aczkolwiek rodzicom większą radość dadzą praktyczne prezenty, jak chociażby zestaw ubrań, kołderka dla dziecka albo fotelik samochodowy.

Na co zwrócić uwagę wybierając lokal na chrzciny?

Jeszcze jakiś czas temu chrzciny planowano na ogół w domu rodziny malucha, więc nie wszyscy obecni podczas obrzędu w świątyni bywali zapraszani na odświętny poczęstunek. Obecnie obiad dla ogromnej grupy członków rodziny oraz dalszych i bliższych znajomych dumnych rodziców jest już normą. Przeglądając propozycje lokali, gdzie można wyprawić chrzciny, szukaj tych, które nie tylko zagwarantują cudownie przystrojone wnętrza, ale także kooperują z dostawcą cateringu, który przygotuje kartę dań współgrającą z charakterem wydarzenia oraz który zagwarantuje biegłą obsługę zaproszonych. Jeżeli sakrament ma się odbyć w ciepły miesiąc, zalecamy znaleźć lokal na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym fotograf albo rodzina wykona pamiątkowe zdjęcia, a najmłodsi uczestnicy imprezy zamiast siedzieć przy stoliku mogą wybiegać się pod gołym niebem. Ważny jest dodatkowo taki dobór sali na chrzest, aby przejazd z kościoła do miejsca obiadu był niezbyt długi, podobnie jak późniejszy transport gości do wynajętego noclegu czy domu.

Lokalizacja firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]