Zamów kontener na odpady przed sprzątaniem strychów

Nie wszystkie śmieci mogą znaleźć się w zwyczajnym koszu na odpady komunalne. Powody tych zakazów są różne – niekiedy odpady są po prostu zbyt duże, innym razem zakazują tego obowiązujące w Polsce akty prawne. Jak radzić sobie z tymi problematycznymi śmieciami? Należy zawieźć je do okolicznego PSZOK-u, czyli punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. W każdej gminie powinien pracować jeden PSZOK, jakkolwiek w największych miejscowościach możemy czasem wybrać jeden z wielu punktów. Niemniej jednak to rozwiązanie dostępne jest tylko dla osób, które dysponują własnym samochodem oraz znaczną ilością wolnego czasu. Pozostali słusznie zrobią, wybierając wypożyczenie kontenera na odpady.

Renowacje oraz sprzątanie strychów – dlaczego trzeba wypożyczyć kontener?

Nietypowe odpady generowane są podczas wszelkiego rodzaju prac. Przeważnie są to remonty mieszkań oraz przebudowa domu – idzie przede wszystkim o duże wolumeny gruzu, jak również pudeł po artykułach budowlanych. Dzierżawa kontenera jest również świetnym wyjściem, jeżeli urządzamy opróżnianie strychu – wówczas pomieścimy w nim wszystkie zalegające od dłuższego czasu sprzęty, zepsute urządzenia i niemodne meble. Prace budowlane czy porządkowanie strychów będą znacznie mniej uciążliwe, jeśli z okna domu do kontenera podłączymy specjalny rękaw, który pozwoli bezpiecznie przenieść odpady bez potrzeby wielokrotnego wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Jak wygląda usługa sprzątania strychów oraz wywozu odpadów?

Sprzątanie strychów i piwnic, ale też wywóz różnorodnych śmieci, to usługi oferowane m.in. przez firmę DPR. W ich ramach dostarcza się klientowi kontener o wybranej objętości, który ten w okresie wskazanym w umowie napełnia niepotrzebnymi sprzętami czy też odpadami remontowymi. Kontener jest następnie wywożony z posesji, a jego zawartość transportowana jest do punktu, w którym będzie przetworzona zgodnie z obowiązującym prawem.