Z czego wykonuje się korony implantów zębowych?

Implanty zębów to doskonała metoda na zastąpienie utraconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla pacjentów, którzy utracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębowe równie dobrze sprawdzają się także w wypadku sporych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one o wiele wygodniejsze od protez, a jeżeli odpowiednio się o nie zatroszczymy, bez żadnych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkadziesiąt lat. Tak wysoka trwałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa surowców, których używa się do ich wytworzenia. Z jakich materiałów wykonuje się współczesne implanty zębów?

Implanty stomatologiczne – wytwarzane z tytanu

Na samym początku należy nadmienić, iż implant zęba to wyłącznie ta część, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to tzw. korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – metalu, cechującego się ogromną trwałością. Jego największym atutem jest też fakt, iż nie reaguje z żadną substancją ani nie koroduje – jego używanie jest zatem całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzymuje wiele lat.

Z jakich materiałów wytwarza się korony implantów?

Spektrum surowców, z których wykonywane są korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębowe z porcelanową koroną, która do złudzenia przypomina naturalny ząb, a oprócz tego nie wywołuje uczulenia. Implantologia oferuje również stosunkowo niedrogie korony metalowe z porcelanową powłoką, która podnosi ich walory wizualne i dodatkowo zapobiega uczuleniom. Ostateczna budżetowa opcja, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Ze względu na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one montowane najczęściej w miejsce tylnych zębów.