Wynajem szalunków dla przedsiębiorstw budowlanych

Wypożyczalnia szalunków Kraków - sprawdź co może Ci zaoferować

Szalunki to tymczasowe moduły konstrukcyjne, z reguły składające się z sklejki laminowanej, metalu czy też desek, które są szeroko wykorzystywane w budownictwie. Używa się ich do wznoszenia, modelowania stosownego kształtu, a także podtrzymywania konstrukcji z betonu bądź żelbetonu. Służą one także do zabezpieczania dołów w gruncie i wspierania otworów w murach (np. drzwi lub okien). To dzięki nim możliwe jest wylewanie ław fundamentowych, budowanie stropów, betonowych cokołów ogrodzeń, schodów, nadproży i innych elementów konstrukcyjnych.

Do wykopów, ścienne i stropowe – wypożyczalnia szalunków

Szalunki, zwane także deskowaniem, rozróżniamy ze względu na metodę ich stosowania – wyróżniamy szalunki stropowe, ścienne, jak również moduły używane do wykopów. Szalunki stropowe można podzielić na dźwigary, stolik szalunkowy i podpory, zaś ścienne na średnio gabarytowe i lekko gabarytowe. Z kolei wśród szalunków do wykopów wyróżniamy ciężkie, średnie oraz lekkie. Mnóstwo firm budowlanych decyduje się obecnie na wypożyczenie modułów konstrukcyjnych – wynajem szalunków staje się bardzo popularny zwłaszcza wśród niedużych przedsiębiorstw, które nie dysponują własnymi systemami szalunkowymi.

Wypożyczalnia szalunków – czy to się opłaca?

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich samodzielne wykonanie? Podmioty, które świadczą tego typu usługi w Krakowie i mniejszych miastach, mają rozległy wachlarz elementów konstrukcyjnych, jak również zapewniają atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków zda egzamin też doskonale przy rozwiązaniach systemowych, pozwala oszczędzić czas, a także zdecydowanie przyspieszyć prace budowlane.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]