Uszczelnianie okien – nie trać niepotrzebnie ciepła w domu

Chcesz poznać więcej szczegółów o uszczelnianiu okien PCV? Wejdź na https://www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/

Stan techniczny okien ma znaczny wpływ na samopoczucie lokatorów. Okna zabezpieczają dom przed wilgocią i mrozem, jak również odcinają go od zewnętrznych hałasów. Źle wyregulowane bądź uszkodzone okna nie gwarantują odpowiednich warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale też, ze względu na pokaźne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze argumenty ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takich przypadkach.

Co warto wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, przegląd stanu technicznego okien powinno się wykonać co najmniej raz na 12 miesięcy. Nie warto tego lekceważyć, gdyż po tym okresie potencjalne mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można zidentyfikować po oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej siły trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są luzy i, tym samym, utrata ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wytworzonych z innych surowców, polega głównie na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego śruba ulokowana na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, wilgocią, jak również wysokimi i niskimi temperaturami mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i fachowych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej uczynimy zostawiając to doświadczonej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych aglomeracjach, ale również i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]