Twoja firma nie ma swojej drukarki 3D? Możesz zamówić usługę druku 3D

Na https://cadxpert.pl/drukowanie-3d/ poznasz pełną ofertę wydruków 3D.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób prywatnych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest skierowana głównie do konstruktorów, osób zatrudnionych w wydziałach technicznych i badawczo-rozwojowych, projektantów CAD, inżynierów, a także przedstawicieli innych gałęzi przemysłu. Każda osoba czy też firma, która potrzebuje prototypu albo modelu koncepcyjnego wydrukowanego przy pomocy technologii SLA, SLS, FDM, DMLS, oraz PolyJet, może skorzystać z tej usługi, jeśli nie dysponuje własną drukarką 3D.

Przemysłowy druk 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w zakresie profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – oprócz asortymentu oferuje także usługi, takie jak:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Nie licząc przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne i webinary). Na stronie dystrybutora znajduje się również strefa wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne artykuły od producentów sprzętu do druku 3D, jak i zredagowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert. CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

FDM – drukowanie 3D w bardzo dobrej cenie

Najpopularniejszą technologią druku 3D jest FDM – za jej sukcesem stoi bardzo dobra relacja jakości do kosztów, a także możliwość wykorzystania filamentów w ogromnej gamie kolorystycznej. W toku druku metodą FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany głównie przy pomocy drukarek 3D marki MakerBot i urządzeń przemysłowych Stratasys. Tę technologię druku wykorzystują osoby, które potrzebują prototypów lub modeli koncepcyjnych.

Wydruk 3D w technologii SLA dla precyzyjnego tworzenia prototypów

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwszy, pionierski sposób sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technika – zwana także stereolitografią – bazuje na utwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy wiązką lasera. Do kogo adresowana jest usługa drukowanie 3D metodą SLA? Do osób bądź podmiotów, które potrzebują modeli precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technologia, która zapewnia wyjątkową rozdzielczość druku i wydruk detali, wyrazistych konturów, bardzo cienkich ścianek oraz wygładzonej powierzchni.

Technologia SLS – druk 3D sproszkowanym poliamidem

Metoda drukowania 3D w technologii SLS przebiega na podobnej zasadzie jak przedstawiona powyżej metoda SLA. Również tutaj nakładane są następne powłoki materiału – w tym wypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najważniejsze atuty tej technologii wydruku 3D? Technologia SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia spiekania laserem proszku poliamidowego gwarantuje wyrazistość konturów oraz odporność mechaniczną i chemiczną.

Lokalizacja firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]