Statuetki metalowe – prestiżowa nagroda za osiągnięcia

Ranga rozmaitych turniejów oraz wyróżnień zależy od wielu czynników. Jednym z najistotniejszych jest np. to, jaką statuetkę zdobywa wyróżniona nimi osoba. Jako wspaniały przykład mogą tu służyć statuetki przekazywane zwycięzcom różnych wyróżnień z dziedziny kultury. Wszyscy rozpoznają wygląd Emmy czy Złotego Lwa. Równie doceniane są trofea otrzymywane przez sportowców – przykładowo Kryształowa Kula lub Puchar Davisa. Muszą o tym pamiętać promotorzy wszystkich plebiscytów kulturalnych i sportowych pragnący, żeby te ekspresowo zbudowały swoją reputację i przy tym dynamicznie się rozwijały. Zwłaszcza, iż unikatowych statuetek okolicznościowych jest obecnie wyjątkowo proste.

Statuetki okolicznościowe – wyróżnienia znane od Starożytności

Statuetki jako forma lauru przekazywanego sławnym osobistościom triumfującym w rozlicznych zawodach sportowych czy też konkursach malarskich pojawiły się już w Starożytności. Znacznym uznaniem cieszyły się oczywiście w antycznej Grecji oraz w czerpiącym z jej dziedzictwa Imperium Rzymskim. W późniejszych stuleciach ich waga znacząco spadła, by odbudować się pod koniec XIX w.. Obecnie statuetki, puchary oraz ordery tworzą niezwykle ważną część kultury niemal każdego społeczeństwa, a sporo z nich ma znaczenie internacjonalne – tu jako przykład należy wspomnieć chociażby Medale Noblowskie przyznawane corocznie najlepszym działaczom na rzecz pokoju, badaczom oraz pisarzom, a także statuetki Amerykańskiej Akademii Filmowej za osiągnięcia w dziedzinie kina.

Statuetki okolicznościowe zamówisz u specjalisty od odlewnictwa

Wykonanie wszelkiego rodzaju statuetek pamiątkowych można łatwo zlecić rzeźbiarzom lub – jeżeli zależy nam zwłaszcza na statuetkach z brązu oraz dysponujemy już gotowym modelem – u specjalistów specjalizujących się w odlewnictwie. Typów statuetek pamiątkowych jest dużo, aczkolwiek największym powodzeniem cieszą się statuetki z brązu. Naturalnie nie dzieje się tak bez powodu – ich produkcja jest nie jest sporym wydatkiem, a jednocześnie wyglądają one cudownie, czym w dużej mierze podnoszą prestiż różnego rodzaju plebiscytów i turniejów sportowych.