Rzeźba do ogrodu – monumentalne i mniejsze projekty

Nowoczesne rzeźby ogrodowe mogą znaleźć zastosowanie nie tylko w przestrzeni ogólnodostępnej, ale także na prywatnych posesjach. W której technice się je sporządza? Kto na ogół zamawia rzeźby ogrodowe i fontanny w formie ozdobnej figury?

Rzeźby do ogrodu – nietuzinkowy sposób na dopełnienie przestrzeni

Rzeźby do ogrodu stają się popularną metodą aranżacji prywatnych ogrodów i przestrzeni municypalnej. Dzisiaj wysokim popytem cieszą się oryginalne rzeźby wykonane techniką odlewu, których forma jest dostosowana do preferencji zamawiającego, jego predyspozycji, a także rozmiarów ogrodu. W obszernych przestrzeniach wyśmienicie komponują się większe, monumentalne dzieła, które zachwycają swoim majestatycznym charakterem. W mniej rozległych ogrodach rekomenduje się z kolei ustawianie małych rzeźb. Klienci mogą wybierać między bogatymi zdobieniami albo wprost na odwrót – zdecydować się na rzeźby o surowej formie. Wybór stosownej figury powinien być uzależniony od stylu ogrodu i tego, jaki efekt pragniemy ostatecznie uzyskać. Szerokim zainteresowaniem cieszą się również oryginalne rzeźby użytkowe, takie jak fontanna ogrodowa. Figury te to wspaniała forma aranżacji przestrzeni.

Przed urzędem i galerią sztuki – gdzie eksponować nowoczesne rzeźby do ogrodu?

Rzeźba ogrodowa to odzwierciedlenie artystycznej ekspresji i jest kupowana przez podmioty różnego rodzaju. Cudownie prezentuje się na skwerach, miejskich ogrodach, laskach, może także być urozmaiceniem posesji przy hotelu, uniwersytecie, gmachu ministerialnym, muzeum bądź innym budynku o charakterze komercyjnym lub publicznym. Rzeźby kupują również klienci indywidualni, którzy chcą stworzyć we własnym ogrodzie niecodzienny klimat. Można wybrać dzieło stylizowane na antyk lub zdecydować się na prostą rzeźbę, która podkreśli współczesny charakter przestrzeni. Modne są także majestatyczne rzeźby orientalne, które będą stanowić perfekcyjne dopełnienie ogrodu w stylu chińskim.