Pigmentacja brody – czasowy kamuflaż efektów łysienia

Dowiedz się wszystkiego o uzupełnianiu zarostu.

Zarost od wieków był wyznacznikiem męskości, a jego stan wiele zdradza o jego właścicielu. Hodowanie bujnej brody wróciło do łask po wielu latach faworyzowania gładkiej skóry jako kanonu urody u mężczyzn. To powoduje, że dla wielu osób kłopoty z zapuszczeniem zarostu mogą być źródłem niemałych kompleksów. Można postarać się je wygasić między innymi dzięki zabiegowi mikropigmentacji zarostu.

Agresywna pielęgnacja, żywienie i spadek poziomu hormonów androgennych a bujność zarostu

Podobnie jak wszystkie części ciała także twarz narażona jest na utratę włosów. Broda silnie przerzedzona lub z widocznymi plackowatymi polami bez owłosienia wygląda na zaniedbana i może prowadzić do obniżenia pewności siebie. Zazwyczaj przerzedzenie zarostu jest wyłącznie wynikiem procesu osłabienia się włosów oraz spadku poziomu testosteronu w organizmie, co jest normalnym efektem upływu lat. Jednakże spadek poziomu hormonów androgennych często występuje niespodziewanie także u panów w kwiecie wieku, co kończy się między innymi utratą zarostu. Intensywne wypadanie włosów to też częstokroć rezultat ich niepoprawnej pielęgnacji – niewłaściwe użycie akcesoriów bądź kosmetyków. Na utrzymanie brody w dobrej kondycji ogromne oddziaływanie ma żywienie, z tego powodu mężczyźni powinni stosować dietę bogatą między innymi w witaminę E oraz D, witaminy z grupy B, a także wapń, magnez oraz cynk. Poczucie napięcia także nie pomaga w wyhodowaniu gęstej brody – włosy wypadają same, a często są spontanicznie wyskubywane w stresowych sytuacjach.

Pigmentacja zarostu – punkciki z pigmentu, które imitują odrośnięte włosy

Najszybszym sposobem na ukrycie przed światem trudności z zapuszczeniem zarostu jest jego kompletne zgolenie. Jednak nie każdy czuje się komfortowo z gładką skórą twarzy bądź pragnie nosić zarost, ponieważ uważa, iż to poprawia rysy twarzy i nadaje im „pazura”. Można podjąć decyzję o przeszczepie włosów, lecz taki zabieg to często koszt sięgający około paru tysięcy złotych. Alternatywą jest zabieg mikropigmentacji zarostu polegający na jego uzupełnieniu dzięki umieszczeniu w płytkich warstwach skóry specjalnego pigmentu. “Wytatuowane” punkciki z barwnika wyglądają jak delikatnie odrośnięte włosy, a dostrzeżenie detali sztucznych od naturalnego zarostu jest możliwe wyłącznie po dotknięciu brody. Uzupełnianie brody tuszuje powierzchnię skóry dotkniętą łysieniem plackowatym czy całkowitym, pomaga optycznie zagęścić przerzedzone owłosienie, jak również umożliwia modyfikację linii zarostu. Powinno się aczkolwiek mieć na uwadze, że efekty mikropigmentacji nie są permanentne i utrzymują się średnio roku.

Lokalizacja firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]