Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Więcej o usługach świadczonych przez biuro rachunkowe Katowice na brabis.pl.

Prowadzenie finansów w niewielkich firmach jest zwykle źródłem sporych problemów. Mikroprzedsiębiorstwa rzadko mogą pozwolić sobie na to, żeby zatrudnić specjalistę ds. finansów na etat, a ich właściciele nie zawsze są gotowi właściwie pokierować budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż myśli wielu czytelników – należy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób uzyskamy? Jak zyskać pewność tego, że jakość usług będzie satysfakcjonująca?

Co zyskasz dzięki nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się w szczególności ze względu na dobro finansów. Jeżeli powierzymy budżet firmy specjalistom od księgowości, otrzymamy pewność, iż ewentualne kontrole US nie skończą się wystawieniem mandatów. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność czasu i pieniędzy – nie trzeba zajmować się finansami samodzielnie, ani rekrutować do pracy księgowego na pełen etat. Warto też nadmienić o komforcie, jaki wiąże się z takimi usługami. Obecnie nie ma już potrzeby regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, jako że wiele kwestii można koordynować z księgowym komunikując się przez e-mail.

Biuro rachunkowe – jakie okaże się najbardziej odpowiednie?

Poszukując biura rachunkowego nie powinno się kierować się jedynie jego cenami – dziwnie niskie koszty obsługi często zwiastują jej niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego specjaliści posiadają stosowne certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku lub certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Lokalizacja firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]