Mikropigmentacja – na czym polega i komu się ją zaleca?

Na https://microclinic.pl znajdziesz wszystko, co należy wiedzieć o mikropigmentacji.

Z pewnością szukając ofert gabinetów kosmetycznych spotkaliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W ogólnym mniemaniu mikropigmentacja to po prostu rzadziej używane określenie na popularny pośród pań makijaż permanentny. Jednakże wykonanie trwałego makijażu to tylko jedna z metod zastosowania tej techniki, którą poza kosmetyką stosuję się również w medycynie.

Mikropigmentacja medyczna – ukrywanie blizn i łysiny

W kosmetologii mikropigmentacja to procedura, którą wybierają przede wszystkim panie szukające sposobu na zredukowanie czasu przeznaczanego każdego dnia na wykonywanie makijażu. To wygodne rozwiązanie dla osób, które wiedzą, jak chcą się na co dzień prezentować. Istnieje jednakże także mikropigmentacja medyczna, która mimo iż wciąż jest zabiegiem kosmetycznym, ma potężny wpływ na samopoczucie osoby, która się jej podejmuje. W ostatnich latach niezmiernie popularne jest stosowanie mikropigmentacji jako zabiegu alternatywnego dla przeszczepu mieszków włosowych, na który ze względów finansowych nie może zdecydować się sporo osób chorujących na łysienie. Mikropigmentacja pomaga także podnieść stopień zadowolenia z własnego wyglądu – umożliwia niechirurgiczne optyczne odtworzenie aureoli sutkowej czy tuszowanie blizn i bielactwa.

Na czym polega mikropigmentacja medyczna?

Z pozoru mikropigmentacja wygląda jak zwyczajna usługa tatuażu. Linergista czy też linergistka, gdyż tak nazywa się specjalista wykonujący mikropigmentację, specjalistycznym aparatem wykonuje nakłucie naskórka i tym sposobem wprowadza w niego nieorganiczny pigment. Inaczej niż w przypadku tatuażu końcowy efekt nie jest stały i utrzymuje się około 12 miesięcy. Co jest przyczyną tej różnicy? W tradycyjnym tatuażu pigment wprowadzany jest w głębsze warstwy skóry, tymczasem w trakcie mikropigmentacji umieszcza się go dość płytko. W efekcie wraz regeneracją zewnętrznych warstw skóry z upływem miesięcy barwnik sukcesywnie zanika. Tym samym jeżeli zamierzeniem osoby decydującej się na mikropigmentację jest długotrwałe tuszowanie przerzedzonych włosów lub łysiny, powinna ona mieć świadomość, iż niezbędne będzie systematyczne ponawianie zabiegu w przynajmniej dwunastomiesięcznych interwałach.

Lokalizacja firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]