Maskowanie blizny na głowie – o zabiegu mikropigmentacji

Mikropigmentacja blizn. Zdobądź więcej szczegółów.

Zbliznowacenia, które powstały na skórze w wyniku rozmaitych urazów, wielu ludziom przeszkadzają lub wpędzają ich w kompleksy. O ile zakamuflowanie blizn na częściach ciała gdzie brak włosów nie jest proste, o tyle na głowie czy brodzie problem rozwiąże zabieg mikropigmentacji.

Mikropigmentacja medyczna ukryje blizny po poparzeniach i po nieprawidłowo przeprowadzonych transplantacjach włosów

Skóra charakteryzuje się dużymi zdolnościami odbudowy i zwykle potrafi zregenerować się również po głębokim urazie. Lecz jej odtworzenie rzadko jest całkowite. Po obrażeniu skóry w miejscu skaleczenia tworzy się blizna, która na ogół nie zanika do końca życia. Im mocniejsze obrażenia, tym większe ryzyko, że miejsce to później będzie dostrzegalnie wyróżniać się na tle otaczającej skóry. Zbliznowacenia powstają w wyniku oparzeń, obrażeń mechanicznych czy różnorodnych chorób, a czasami wręcz są konsekwencją rezygnacji z podjęcia albo niewłaściwego leczenia uszkodzonego obszaru skóry. Zbliznowacenia mogą objawiać się silnym zwłóknieniem wyczuwalnym w dotyku, lecz bywają też zaledwie zmianą kolorystyczną na skórze. Jeśli w wyniku skaleczenia dojdzie do zniszczenia mieszków włosowych, na tym fragmencie skóry przestaną pojawiać się w przyszłości nowe włosy, co w przypadku szram na głowie bądź w linii szczęki może wywołać u niektórych kompleksy na tym punkcie. W takich sytuacjach można na szczęście podjąć decyzję o mikropigmentacji medycznej blizn. Tym sposobem udaje się zamaskować blizn w linii brwi, w obrębie zarostu albo na głowie, które pojawiły się w rezultacie uszkodzeń mechanicznych, oparzeń, a nawet po nieprawidłowo wykonanych przeszczepach włosów metodami FUE lub STRIP.

Mikropigmentacja medyczna blizn nie przywraca włosów

Zabieg mikropigmentacji można przeprowadzić wyłącznie na wygojonej bliźnie. Zwykle do ukrycia blizny starczy pojedynczy zabieg, jednakże poniektóre blizny wymagają 2-3 wizyt u linergisty (tak nazywa się specjalista wykonujący mikropigmentację). Trzeba podkreślić, że mikropigmentacja nie odtwarza włosów, lecz przez punktowe umieszczanie pigmentu w górnych warstwach skóry powoduje, iż blizna staje się wręcz kompletnie niewidzialna. Jest to możliwe dzięki temu, że specjalista za każdym razem perfekcyjnie dobiera odcień barwnika do koloru włosów osoby poddającej się zabiegowi. W zależności od obszaru objętego zabiegiem, jedna sesja mikropigmentacji blizny trwa od sześćdziesięciu minut do nawet pięciu godzin. Barwnik z upływem czasu traci swą intensywność aż finalnie zanika, toteż by przywrócić początkowy wygląd potrzebne są cykliczne zabiegi w odstępach paru lat.

Lokalizacja firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]