Zleć badania wysokościowe Bielsko na www.badaniabielsko.pl
Wielu z nas pracę na wysokości kojarzy przede wszystkim z opieką nad kominami lub myciem szyb w wysokościowcach. W myśl obowiązujących w naszym kraju regulacji są to zaś wszelkie zadania wykonywane na wysokości wyższej niż jeden metr. W sytuacji, gdy prace prowadzone są minimum 3 metry nad poziomem gruntu, konieczne jest zaś zaliczenie specjalistycznych badań wysokościowych. Na czym jednak się one opierają? W których przychodniach są przeprowadzane? Jakie choroby powodują, że nie zaliczymy badań wysokościowych?
Gdzie wykonać badania wysokościowe?
Badania wysokościowe można przeprowadzić odwiedzając placówkę medycyny pracy, gdzie uzyskamy skierowania na badania lekarskie. Po ich zakończeniu – jeśli rzecz jasna efekty będą odpowiednie – otrzymamy zaświadczenie umożliwiające podjęcie pracy na wysokościach. Zdarza się jednak, że na przeprowadzenie badań wysokościowych nie mamy dużo czasu – wówczas słusznie zrobimy udając się sami do okulisty, laryngologa i neurologa celem wykonania badań, zaś następnie przedstawiając je w przychodni medycyny pracy, jednak najlepiej umówić się na badania do wyspecjalizowanej poradni.
Badania wysokościowe – co zostanie sprawdzone?
Badania wysokościowe muszą wykryć schorzenia, które powodują, że praca na wysokościach jest niebezpieczna. Do najważniejszych tego typu schorzeń zaliczają się przede wszystkim padaczka i zaburzenia równowagi, wady wzroku (a konkretnie – potrzeba noszenia okularów (mimo że można to wyeliminować wykorzystując soczewki kontaktowe), a także zez. Lekarz powinien też odmówić wystawienia zaświadczenia, jeżeli chorujemy na zaawansowaną cukrzycę lub zmagamy się z zawrotami głowy. Badania wysokościowe należy wykonywać co 36 miesięcy, zaś osoby które ukończyły 50 lat – co roku.
Lokalizacja firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała
Mob.: +48 608-315-680
E-mail:
[email protected]