Jak zorganizować Wigilię w firmie? O usłudze cateringu świątecznego

Catering świąteczny Katowice - usługa dostosowana do waszych potrzeb.

Ostatni tydzień roku to okres, który spędzamy z reguły w rodzinnym gronie, jednak obiady świąteczne urządzane są też w firmach. Częstokroć personel firmy przygotowuje je swoimi siłami, przynosząc samodzielnie ugotowane potrawy, jednakże w większych zakładach pracy ten model działania nie zawsze sprawdza. By więc ułatwić sobie kwestię planowania firmowych śniadań bożonarodzeniowych, dużych, jak i tych mniejszych, zalecamy skorzystać z usługi cateringu świątecznego.

Jakie standardowe potrawy znajdują się w ofercie cateringu świątecznego

Oczywiście, na wigilijnym stole musi znaleźć się jak najwięcej typowych świątecznych potraw. To zwłaszcza dania rybne, jak chrupki filet z karpia bądź łososia oraz staropolskie zupy – obligatoryjnie żurek i barszcz czerwony, ewentualnie również zupa rybna. Nie powinno zabraknąć też krokiecików z grzybami i kapustą, które zazwyczaj podawane są razem z wspomnianym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby kompletna bez zakąsek na zimno, np. bez sałatki śledziowej lub ryby po grecku. Trzeba również zadbać o słodki akcent na koniec spotkania. Na stół świąteczny rekomendujemy puszysty sernik, kutię z miodem lub makowiec.

Firmowy catering świąteczny – omów menu z pracownikami

Planowanie Wigilii w firmie powinno się zacząć z odpowiednim wyprzedzeniem. Musisz ustalić datę spotkania oraz dopasować go do planów urlopów zespołu. Pozwala to dokładniej ustalić przypuszczalną liczbę uczestników imprezy, a tym samym pomoże zamówić stosowną liczbę porcji. Dobrym rozwiązaniem jest omówić z pracownikami menu i wespół wybrać te dania z oferty firmy cateringowej, które wszystkim zasmakują. Ważne jest również to, by ustalić czy ktokolwiek z zatrudnionych ma alergię, np. na orzechy, które mogą znajdować się w w cieście, albo są w załodze firmy wegetarianie. Dla tych pracowników należy zamówić dania pasujące do ich preferencji dietetycznych. Firmy cateringowe oferujące menu świąteczne zbierają zamówienia przez większość grudnia, jakkolwiek nie powinno się zabierać się do w ostatniej chwili.

Lokalizacja firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]