Jak współpracować z architektem?

Na https://joannaklusak.com dowiesz się jak skorzystać z sugestii architekta Kraków

Budowa domu to na pewno najistotniejsza rzecz w życiu każdego z nas. Powinniśmy więc starannie to zaplanować i pamiętać o poradach specjalistów. Największy wpływ na to, jakie skutki dadzą podejmowane przez nas wysiłki, wywrze na pewno projekt domu. Możemy wprawdzie kupić stworzony już dokument, lecz by mieć pewność, że dom będzie taki jak chcieliśmy, powinniśmy skorzystać z porad architekta. Ze względu na to, że większość z nas nie zdaje sobie sprawy, czym rzeczywiście się zajmuje, należy powiedzieć na ten temat kilka słów.

Rozmowa z architektem – o czym pamiętać?

To, czy projekt spełni nasze oczekiwania, zależy szczególnie od przebiegu rozmowy z architektem. Zwracając się do architekta powinniśmy przemyśleć, jakich cech spodziewamy się po budowanym domu oraz umieć przekazać mu to. Powinniśmy też zapoznać się z najważniejszymi ustawami dotyczącymi budowy domu – przez to bez problemu się dogadamy z architektem. Nie powinniśmy jednak się denerwować, ponieważ w razie wątpliwości możemy liczyć na jego poradę.

Architekt opracuje projekt wykonawczy i budowlany

Najpierw architekt stworzy projekt budowlany. To ów dokument zostanie wzięty pod rozwagę przez urzędy przed wydaniem pozwolenia na budowę. Muszą być w nim zawarte rozwiązania, na jakich oprze się nasza budowa. Projekt wykonawczy wykorzystamy natomiast do zatrudnienia firmy budowlanej oraz okaże się niezbędny do zatwierdzenia budowy. Zawartość obu dokumentów regulują specjalne przepisy.

Lokalizacja firmy:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]