Jak przebiega zakładanie implantów stomatologicznych?

Najlepszą metodą na uzupełnienie braków w uzębieniu są implanty zębów. Sprawdzą się zarówno gdy brak nam pojedynczych zębów, jak i całkowitego bezzębia. Ich najważniejszymi zaletami są względnie nieskomplikowania pielęgnacja i naturalny wygląd – implant stomatologiczny, a dokładniej jego korona, wygląda zupełnie jak naturalny ząb. Ich założenie jest też mniej uciążliwe dla pacjenta aniżeli założenie pełnej protezy lub mostu – nie ma potrzeby szlifowania sąsiednich zębów. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak przebiega ten zabieg i jak trzeba się do niego przygotować.

Implanty stomatologiczne – jak przebiega ich wstawienie?

proces wszczepienia implantów zębowych zaczyna się od zaaplikowania pacjentowi znieczulenia. Równie ważne jest również właściwe nastawienie i opanowanie nerwów. W następnej kolejności stomatolog wykonuje nacięcie dziąsła. To umożliwia mu odsłonięcie tkanki kostnej i przygotowanie w niej miejsca na implant. W tym celu korzysta się z metod piezochirurgii oraz stosownie dobranych wierteł. To bardzo trudna część zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego wyczucia i biegłości. Dokładność konieczna jest też przy wszczepieniu implantu zęba w kość. Kiedy ten będzie w planowanym miejscu, lekarzowi pozostaje już tylko zaszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębowe a strach przed bólem

Myśl o wszczepieniu implantu zęba rodzi u części pacjentów strach przed możliwym silnym bólem doświadczanym podczas zabiegu i kilka dni po nim. Na szczęście niepokój ten jest kompletnie bezpodstawny. Współczesna implantologia dysponuje niesłychanie efektywnymi środkami przeciwbólowymi, gwarantującymi pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Pacjenci wyjątkowo wrażliwi na ból mogą oprócz tego poprosić o płytkie znieczulenie ogólne całkowicie eliminującego możliwość odczuwania strachu przed chirurgiem-stomatologiem.