Implantologia – co warto wiedzieć?

Dawniej osoby, które z różnych powodów straciły uzębienie, skazane były na to, by korzystać z protez. Nie jest to oczywiście trafione wyjście, bo protezy potrzebują czasochłonnej opieki, a ich zakładanie nie jest bardzo wygodne. Dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się implanty, które są zdecydowanie bardziej komfortowe, lecz też posiadają sporo innych atutów. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie trwałych rezultatów, do zera ograniczając ryzyko poluzowania implantu. Warto zatem powiedzieć parę zdań na temat tego, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębów, jakie typy są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wykona nam implanty zębowe.

Współczesne metody implantologii

Obecnie implantologia wykorzystuje 2 rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm i trochę krótsze, a więc 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego stopu tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, a organizm pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia duże skrócenie okresu gojenia – chory nie odczuwa żadnych dolegliwości już po dziewięćdziesięciu dniach. Do tego czasu musi wykorzystywać zimne kompresy, zaś bezpośrednio po zabiegu – unikać gorących potraw, alkoholu oraz palenia papierosów. Ważne jest też stosowanie odpowiednich płukanek, które likwidują opuchliznę i dyskomfort.

Implantologia – jak wybrać stomatologa

Implantologia ma duży wpływ na komfort codziennego funkcjonowania pacjentów – z tego powodu tak istotne jest to, by znaleźć właściwego lekarza. Jak więc uniknąć przykrych niespodzianek i problemów zdrowotnych? Słusznie postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębów dentyście z dużym doświadczeniem oraz korzystnymi komentarzami wcześniejszych pacjentów. Gdzie je wyszukać? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę lokalizacji gabinetu dentystycznego na pewno trafimy na ważne informacje.