Zalety profili aluminiowych

Więcej szczegółów o profilach aluminiowych.

Aluminium jest zaliczany do najchętniej wykorzystywanych w architekturze surowców. Do jego plusów zalicza się zwłaszcza niedużo gęstość, bo ta sprawia, iż wykonywane z niego elementy nie są dużym obciążeniem – zaś to pozwala na wyprodukowanie wielu różnorodnych konstrukcji. Ma niestety pewną wadę – w stanie czystym nie jest zbyt wytrzymałe, z tego względu w architekturze i innych dziedzinach przemysłu stosuje się najczęściej jego mieszanki, które cechują się sporą odpornością przy wspomnianej niewielkiej wadze. W architekturze najczęściej wykorzystywanymi elementami są rury i profile aluminiowe. Do czego jednak dokładnie się je wykorzystuje?

Profile aluminiowe w mobilnych konstrukcjach

Profile aluminiowe to świetny surowiec do wykonywania mobilnych konstrukcji. Z ich zastosowaniem wykonuje się na przykład namioty dla sklepów czy imprezowe, przenośne sceny oraz stanowiska wystawiennicze. Na zainteresowanie nimi w największej mierze wpływa ich nieznaczna waga oraz solidność, ale też łatwość projektowania scen oraz to, że bez trudu można osiągnąć dzięki nim wymagany wygląd. Umożliwiają to nowoczesne techniki czyli malowanie proszkowe, dzięki któremu profile aluminiowe mogą być malowane lakierem o każdym odcieniu na długi czas, bo nałożona tak warstwa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie oprócz tego wykorzystuje się profile aluminiowe?

Obok scen składanych, profile aluminiowe są stosowane również w pozostałych branżach. Świetnie zdają egzamin jako elementy różnego typu sprzętu sportowego, samochodów oraz maszyn. Profile aluminiowe są też stosowane przez konstruktorów w wojsku, przy wznoszeniu przeszklonych budynków, w produkcji poręczy oraz ogrodzeń, a poza tym w przewozach samochodowych. Warto również nadmienić, iż profile aluminiowe są chętnie wykorzystywane przez firmy produkujące sprzęt RTV i AGD.

Lokalizacja firmy:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]